guenter_reisch

Günter Reisch

Günter Reisch, 1948’de DEFA Junior Studio’da yönetmen olarak çalıştı ve daha sonra Gerhard Lamprecht için yardımcı yönetmen olarak çalıştı. İlk yönetmenlik çalışması, Doğu Alman tarımındaki bürokratik koşulları eleştirel bir şekilde eleştiren bir komedi olan “Young Vegetables” adlı uzun metrajlı filmdi. Daha sonra komedileri »Maibowle«, »Yılbaşı Gecesi Yumruğu« ve »Oh, mutluydunuz« izleyiciler tarafından sevildi. Çok karışık TV dizisi “Kargaşada Vicdan” ve “Wolz – Bir Alman Anarşistinin Yaşamı ve Biçimlendirmesi” ve “The Betrothed” filmleri eleştirmenler tarafından büyük beğeni topladı. İkincisi birçok ödül kazandı, yani. Film Festivali Büyük Ödülü, Karlovy Vary ve DEFA Eleştirmenleri Ödülü.

Reisch, 1967 ile 1988 yılları arasında GDR Film ve Televizyon Yapımcıları Birliği Başkan Yardımcısı ve daha sonra DEFA Sanat Konseyi’nin bir üyesi ve Potsdam-Babelsberg’deki Film Akademisi’nde danışmanlık yaptı.

HFF Konrad Wolf, Televizyon ve Film Üniversitesi’nde, Münih Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi’nde, Bolzano’daki İtalyan Üniversitesi’nde, Köln Üniversitesi Medya Sanatları Akademisi’nde ve Kassel Üniversitesi’nde film öğretmeni olarak ders verdi. Aynı zamanda Sanat Akademisi ve Alman Film Akademisi üyesiydi.

Filmleri

Yorum yapabilirsiniz