Çevrimiçi Senaryo Atölyesi

Dünyanın her yerinden katılabileceğiniz çevirimiçi senaryo atölyemiz 20 ağustosta başlıyor.

Türkiye’de bir kaç büyük şehir dışında yaşayan ve senaryo üzerine kendisini geliştirmek isteyen bir çok insan neredeyse hiçbir imkana sahip değil. BSM bu boşluğu doldurmak adına çevrimiçi sinema atölyelerini hayata geçiriyor. Doğrudan pratiğe odaklanan, “yazmanın” ancak yazarak tam olarak öğrenilebileceğine inanan atölye ilk oturumdan itibaren itibarek gittikçe büyüyen adımlarla senaryo yazımına başlayacak.  Atölye klasik bir öğretici-öğrenen ilişkisinin ötesinde gerçek bir atölye gibi işleyecek. Katılımcılar düzenli olarak fikir ve senaryolar üretecek,  bu senaryoları diğer katılımcılar ve atölye yürütücüsü ile tartışacaklar.

Senarist Yönetmen Mustafa Kenan Aybastı yürütücülüğünde sürecek olan atölyeye zaman zaman farklı yönetmenler ve senaristler konuk olarak tecrübelerini ve önerilerini atölye katılımcıları ile paylaşacak, onların sorularını yanıtlayacaklar.

Atölye Yürütücüsü Hakkında:

BSM’nin kuruluşundan bugüne çalışmalarında yer alan Mustafa Kenan Aybastı ilki 2011 yılında olmak üzere üçü kurmaca, üçü belgesel olmak üzere 6 uzun metraj filme imza attı. 100’den fazla usta ve yetenekli oyuncu ile çalıştı. Yönetmenliğini üstlendiği sinema filmleri “Devrimden Sonra”, “Yolculuk” ve “Ev Kira Semt Bizim” filmlerinin senaryoları da kendisine ait. Filmlerinin tümünü bütçesiz, kolektif çalışma prensipleriyle gerçekleştiren yönetmen hali hazırda BSM’de çalışmalarına devam etmektedir.

Atölye Ne Kadar Sürecek?

Atölye ilki 13 ağustosta olmak üzere, her hafta çarşamba akşamları 20.00 ile 22.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Senaryo atölyesi ilk etap 3 ay 12 oturum olarak gerçekleşecek. İlk oturumun ardından atölye katılımcılarının daha uygun ortak bir zaman dilimi belirleyebilmeleri durumunda, atölye yürütücüsünün programıyla da çakışmadığı takdirde yeniden düzenlenebilecek. Ayrıca atölye katılımcıları ilk etabın ardından dilerlerse sonraki etaplara da katılabilecekler.

Atölye'ye Kimler Katılabilir?

Atölyeye senaryo ile profesyonel ya da amatör herhangi bir şekilde ilgi duyan, yazmak isteyen herkes katılabilir. Atölye süreci katılımcıların bir senaryo/film fikri oluşturmayı, o fikri senaryolaştırmayı öğrenmelerini sağlayacak.

Atölye ücretli mi?

Evet, BSM çalışmalarını sürdürebilir tutmak için belirli bir ücret belirlemek durumundayız. Atölye Aylık 3 aylık katılım ücreti 180 TL + KDV’dir. Kredi kartı ve havale ile ödeme yapmanız ya da taksitle ödeme yapmanız mümkün.  Kaydınızın ve ödemenizin ardından size katılım bilgileri iletilecektir.

Atölye hakkında bize tüm sorularınız için buradan bize ulaşabilirsiniz.