Chavez’in Hayatı Dizi Oldu

Kolombiya’da 2013’te hayatını kaybeden Venezüella eski Devlet Başkanı Hugo Chavez’in dizisi çekildi.

Fakat bu habere sevineceklere bir de kötü haberimiz var. ‘El Comandante’ dizisi daha önce Kuzey Kore hakkında “The Interview” adında sinema filmini andıran berbat bir anti-komünist propagandaya yapımcılık yapan Sony Pictures Television tarafından Kolombiya’da çekildi.

Dizi, bu hafta Latin Amerika’da, bahar ayında da ABD’nin Telemundo TV kanalında gösterime girecek.

Yoksul bir aileden gelen Chavez’in yaşamını konu alacaka olan 60 bölümlük dizide, Venezuela’da sosyalizm mücadelesine, kazanımlara ve bunların simgesi haline gelmiş Chavez’e saldırmaya, yıpratmaya çalışacaklarına kesin gözüyle bakılıyor.

Yalan Söylediklerini Gizlemiyorlar
Venezüellalı yönetmen yardımcısı Henry Rivero, “diziyi daha eğlenceli hale getirmek ve belgesel olmaktan uzaklaştırmak için geçmişte neler olduğu hakkında tahminde bulunmak gerekiyor” diyerek dizinin gerçekleri değil emperyalistlerin yalanlarını söyleyeceğini itiraf etti.

MADURO: DİZİ EMPERYALİST BİR ÇÖPTÜR
Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, bu ay yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, söz konusu diziyi emperyalist “çöp” olarak nitelendirdi.
Chavez’in boşandığı eşi Nancy Colmenares, diziyi çeken Sony hakkında yasal işlem başlatacağını bildirdi.

Eski Parlamento Başkanı ve Sosyalist Parti’nin önemli isimlerinden Diosdado Cabello, daha önce Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı canlandıran Andres Parra’nın Chavez rolünde oynamasının, liderin imajına zarar vermek için ‘sağcı ve yabancı destekli bir çaba’ olduğunu savundu.

Yorum yapabilirsiniz