#BSMTV’ye Katılın

BSM TV 29 Ağustos’ta Geliyor!

#HepimizİçinHepBirlikte

BSM bugüne kadar sinema alanında edindiği tecrübe ve birikimi, mevcut değerlerini, bakış açısını, hedeflerini koruyarak internet televizyonculuğu ve video içerik üretimi alanına taşıyor.
Siz de, bugüne kadar BSM’nin diğer tüm projelerinde olduğu gibi yine kolektif bir şekilde yaratılacak ve sürdürülecek bu projenin bir parçası olabilirsiniz.

Kimler Katılabilir?
Kameramanlar, kurgucular, metin yazarları, yönetmenler, senaristler, grafik tasarımcılar, hareketli grafik tasarımcıları, video özel efekt uzmanları, film müzisyenleri, oyuncular, sunucular, program formatı oluşturabilecek, geliştirebilecek olanlar ya da elbette bizim bu metni yazarken aklımıza gelmeyen ama bir katkısı olabileceğine inanan herkes!

Neden Yapıyoruz?
Biz iki sınıf arasındaki mücadelenin her alanda sürdüğünü biliyoruz. Bu yüzden bugünün en yaygın iletişim araçlarından biri olan internet video platformlarında, bizim sınıfımıza ait değerlerin ve kültürün yeterli varlığı gösterememesi konusunda sorumluluk hissediyoruz. Tam da bu nedenle işçi sınıfının yaratıcı becerilere sahip insanları olarak elimizi taşın altına koymaya karar veriyor ve bu doğrultuda hareket ediyoruz.

Neler Yapacağız?
Temel olarak, eşitlik, özgürlük ve aydınlanma mücadelesininin sesini, neşesini, bilgisini, tarihini internet video platformlarına taşıyarak yaygınlaştırmak için çalışacağız. Bu doğrultuda çeşitli program formatları ve özgün video içerikler üreteceğiz. Yola çıkarken sahip olduğumuz plan elbette ki  kurulmakta olan kolektifin ortak aklı ve yaratıcılığı ile şekillenecek.

Tüm Bunları Nasıl Başaracak Ve Sürdüreceğiz?
BSM bugüne kadar sadece kendi emeğine, çözüm bulma kabiliyetine, dostlarına ve işçi sınıfının kolektif kaynaklarına dayanarak ayakta kaldı ve altı filmi, onlarca atölyeyi, özel gösterimleri ve daha bir çok organizasyonu gerçekleştirdi. Bunları, arkamızda patronlar, gerici, emperyalist ya da sermaye destekli kurumlar olmadan gerçekleştirdik. Bugünden sonra başaracaklarımızı da aynı bağımsızlığı ve sınıf mücadelesine aynı bağlılığı koruyarak sürdüreceğiz.

BSMTV hakkında burada cevabını bulamadığınız sorularınız için bize buradan yazabilir; “Ben de varım!” diyorsanız aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.