Bağımsız Film Atölyesi
Loading advertisement...
Preload Image
Sıradaki

Kuşatma

İptal
Işıkları Kapat
Daha Sonra İzle
Otomatik Oynat
Sinema
171 Gösterim
Sorun Bildir Sorun Bildir
Benzer İçerikler Benzer İçerikler

Bağımsız Film Atölyesi

Her Yerden Katılabileceğiniz Çevrimiçi Film Yapım Atölyesi 30 Nisan’da Başlıyor

Yönetmen Mustafa Kenan Aybastı yürütücülüğünde gerçekleşecek atölye her yaştan ve meslek grubundan, bağımsız film yapımına ilgi duyan herkes için yol gösterici, deneyimlerin paylaşıldığı, tecrübelerin aktarıldığı bir içeriğe sahip.
Katılımcılar hem bir filmin fikir aşamasından, dağıtım aşamasına tüm süreci öğrenebilecek, hem de yönetmenin 15 yıllık film yapım deneyiminden faydalanabilecekler. 12 kişilik çevrimiçi görüntülü odalarda gerçekleştirilecek atölyede katılımcılar film yapım sürecine dair tüm sorularına ayrıntılı yanıtlar ve kendi öznel koşullarına göre çözüm önerileri alabilecekler.

Atölye Yürütücüsü Hakkında:
BSM’nin kuruluşundan bugüne çalışmalarında yer alan Mustafa Kenan Aybastı ilki 2011 yılında olmak üzere üçü kurmaca, üçü belgesel olmak üzere 6 uzun metraj filme imza attı. 100’den fazla usta ve yetenekli oyuncu ile çalıştı. Yönetmenliğini üstlendiği sinema filmleri “Devrimden Sonra”, “Yolculuk” ve “Ev Kira Semt Bizim” filmlerinin senaryoları da kendisine ait. Filmlerinin tümünü bütçesiz, kolektif çalışma prensipleriyle gerçekleştiren yönetmen hali hazırda BSM’de çalışmalarına devam etmektedir.

Bu Atölyenin Size Ne Faydası Olabilir?
Film yapım süreci aşama aşama ve sürekli olarak, bir tür “sorun çözme” sürecidir. Bu atölyede size film yapımında karşılaşacağınız sorunlara nasıl yaklaşmanız gerektiği ve bu sorunların çözülmeleri konusularında yardımcı olacağız. Sinema kitapları/yayınları ya da akademi size, sinema ve film yapımı hakkında çok şey aktarabilir fakat aktaramayacağı en önemli şey film yapım pratiğinde yaşayacağınız, bizim de BSM’de yaşadığımız sorunlarla nasıl baş edip bir filmi tamamlayabileceğinizdir.
Film yapım üzerine kimse sizi yeteri kadar eğitemez. Siz kendi yaşamınızı bir sinemacının yaşamına dönüştürmelisiniz. Bu sürekli bir öğrenme ve anlama sürecini ifade eder. Atölye, bu konuda neler yapmanız gerektiğini, nasıl yapabileceğinizi, nelere dikkat etmenizi aktarmak için bir zemin olacak.
BSM atölyelerinin en önemli özelliği size hayal pazarlamaması, film yapım işinin tüm yönlerini tüm açıklığı ile size aktarma prensibidir. Size sağlayabileceğimiz motivasyon mutlaka gerçekçi ve ayakları yere basan bir şekilde olacaktır.
Bir atölye sizin sinemacı olmanızı sağlamaz. Sinemacı olmanızı sağlayacak şey film yapmaya başlamanızdır. Atölye sadece sizin önceki deneyimlerden faydalanarak daha hızlı yol almanıza, daha az hata yapmanıza, aradığınız cevapları daha kolay bulmanıza, ilişkilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir.

Kimler bu atölyeye katılabilir?
“Film yapmak” isteyen herkes bu atölyeye katılabilir. Atölye programlı bir anlatımın yanı sıra, katılımcıların özelliklerine ve taleplerine göre de şekillenecek. Atölyenin temel yaklaşımı katılımcıların sorunlarını çözmelerine yardımcı olup, yol alabilmelerini sağlayabilmek, bu konuda onlara doğru bakış açısı kazandırmak, yöntemler öğretmek ve motive etmek olacaktır.

Atölye Süresi Ne Kadar?
Atölye her hafta salı akşamları 20:00 ile 22:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Temel Film Yapım Atölyesi 3 ay 12 oturum olarak gerçekleşecek. İlk oturumun ardından atölye katılımcılarının daha uygun ortak bir zaman dilimi belirleyebilmeleri durumunda, atölye yürütücüsünün de programıyla çakışmadığı takdirde yeniden düzenlenebilecek.

Atölye Ücreti Ne Kadar?
Atölye aylık katılım ücreti 60 TL, 3 aylık katılım ücreti 180 TL’dir. Kredi kartı ile ödeme yapmanız mümkündür. Kaydınızın ve ödemenizin ardından size katılım bilgileri iletilecektir.

Yorum yapabilirsiniz